Creatin-Kreatin . Carnitin-Karnitin . HMB . Glutamin . BCAA . Pyruvát . Lecitin . Arginin . Tyrosin . Taurin . Whey Proteiny . Inosin . Kloubní Výživa
Sportovní výživa Vitamín C pro imunitní systém
Vitamín C imunitní systém Vitamín C imunitní systém
Vitamín C imunitní systém
vitamín c, vitamín, antioxidant, nemoc, vitamin c, nachlazení, stres, vitamin, nemoc, vitamíny, onemocnění, vitaminy Vitamín C - antioxidant | Vitamin C VITAMÍN C - antioxidant. Vitamin C - imunitní systém.
Vitamín C: antioxidant | imunitní systém www.aminomax.cz | aminoMax.cz
   
 

VITAMÍN C 50 000 (,,Vitamin C pro imunitní systém“)

Vitamín C 50.000mg, 100% čistá kyselina L-askorbová
[ 100cps. á 500mg/119,- Kč ]
Vitamín C - antioxidant, nejen pro imunitní systém

Vitamín C je bezpochyb nejdůležitějším vitamínem pro lidské tělo. Vitamín C je látkou se širokým spektrem účinků od vlivu na imunitu, přes účinky na pokožku, kosti, cévy až po snížení únavy a vstřebávání některých prvků - železa.

Vitamín C například přispívá k tvorbě kolagenu a dále také:
- pro normální funkci krevních cév
- pro normální funkci kostí
- pro normální funkci chrupavek
- pro normální funkci dásní
- pro normální funkci kůže
- pro normální funkci zubů

Vitamín C přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzickém výkonu a po něm.

- vitamín C přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
- vitamín C přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
- vitamín C přispívá k normální psychické činnosti.
- vitamín C přispívá k normální činnosti imunitního systému.
- vitamín C přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
- vitamín C přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
- vitamín C zvyšuje vstřebávání železa Fe.


Akce! Tento výrobek můžete mít úplně zdarma při objednávce nad 1999,- Kč. K tomu navíc zdarma i Betakaroten a poštovné zdarma.

Příjem vitamínu C má vliv na imunitní systém, což je výborné zejména v zimním období nebo při častém a náročném tréninku, který by mohl oslabovat imunitu.
Vhodná je kombinace vitamínu C s lecitinem nebo zinkem.
Vitamín C regeneruje po náročném sportovním nebo psychickém výkonu. Vhodná kombinace s taurinem nebo lecitinem.
Při námaze a nadměrném stresu se spotřebovává vitamín C a může docházet k uváděným projevům.

Vitamín C má antioxidační účinky, je potřebný při tvorbě kolagenu a chrupavek, normalizuje nervovou soustavu a psychiku atd. atd.

Vitamín C:

- nejdůležitější vitamín - antioxidant
- normální činnost imunitního systému
- příspívá ke snížení míry únavy a vyčerpání

Vitamín C je chemicky kyselina L-askorbová (E300 - ne všechna "Éčka" jsou škodlivá), bezbarvý krystalický prášek výborně rozpustný ve vodě. Protože se jedná o kyselinu, má velmi výraznou kyselou chuť podobnou kyselině citronové.
Jako vitamín rozpustný ve vodě je pro potřeby organismu důležité jeho pravidelné doplňování - narozdíl od vitamínů rozpustných v tucích (vitamíny D, E, A atd.) se totiž vitamín c neukládá do zásoby. Větší množství jakéhokoliv vitamínu rozpustného ve vodě (nadměrná dávka) se vždy vyloučí močí ven z těla.
Tato vlastnost znamená, že je nutné vitamín C pravidelně doplňovat - užívat buďto z běžných potravinových zdrojů nebo formou vitamínových doplňků.

Lidský organismus narozdíl od zvířat není schopen vytvořit si vitamín C sám, je tedy nezbytné přijímat jej zevně stravou nebo vitamínovými doplňky. Lidský organismu nedokáže vitamín C uchovat pro pozdější použití (jako např. betakaroten a jiné vitamíny rozpustné v tucích), proto se musí vitamín C doplňovat pravidelně.

Nejvyšší obsah vitamínu C v přírodních zdrojích je v citrusových plodech, jahodách, bohatým zdrojem jsou také šípky. Obecně je poměrně vysoký obsah ve většině letního ovoce a zeleniny (nejvíce křen).
Potíž je pouze v množství obsaženého vitamínu C v ovoci nebo zelenině.

Obsah vitamínu C není vždy dostatečný - takže je nutný neustálý příjem (alespoň obden).
Druhým problémem je nekonstantní obsah vitamínu C podle pěstitelských podmínek, odrůdy, skladování atd., takže jednou mají meruňky 30mg vitamínu C, podruhé třeba jen 10mg vitamínu C ve 100g plodů. Mimochodem meruňky jsou jedinečným zdrojem antioxidantů, betakarotenů, vitamínů, minerálních prvků a jediným ovocem se specifickým obsahem vitamínů B12, B15, B17. Pokud máte možnost, doporučujeme v létě zavítat na jižní moravu a ochutnat skutečné meruňky - nikoliv paskvily, které se prodávají kolem silnic.

Doporučený příjem vitamínu C:
Minimální doporučený příjem vitamínu C pro dospělé: 80-90mg vitamínu C denně. Názory odborníků na doporučené dávkování potřebného vitamínu C se však velmi rozcházejí.
Na jedné straně je všeobecné doporučení 80-100 mg vitamínu C, naproti tomu je řada klinických studií, které prokazují, že v důsledku současného obecného znečištění prostředí a nižší konzumace zeleniny a ovoce by se příjem vitamínu C měl optimálně pohybovat kolem 300-500mg denně.
I řada předních odborníků je v otázce správného dávkování ve při, nicméně se stále více prosazuje, že doporučená denní dávka vitamínu C by se měla pohybovat kolem 500mg.
Při zvýšené zátěži u sportovců nebo velkém vypětí (pracovní stres, zkoušky) se doporučuje nárazové zvýšení příjmu vitamínu C na 1000 až 3000 mg.

Přírodní vitamín C (aneb nenechme se "oblbovat").

Jaký je rozdíl mezi přírodním vitamínem C a syntetickým? Žádný!
Po chemické stránce se jedná o stejnou látku.
Po stránce výroby je rozdíl mezi vitamínem C synteticky získaným a vzniklým v rostlině minimální. Vitamín C se totiž nevyrábí typicky "chemickou" cestou, ale tzv. biofermentací, tj. působením živých organismů, stejně jako se "vyrábí" víno nebo burčák.
Stejnou technologií se vyrábí i l-carnitin nebo aminokyselina glutamin. Není tedy pravdou, že přírodní vitamín C je účinnější než "vyrobený" fermentací. Ono je to totiž dokonce naopak - čistý vitamín C je účinnější než přírodní.
Občas někteří "pseudo-odborníci" převrací argumenty a setkáváme se s tvrzením, že přírodní vitamín C je lepší, zdravější apod.

Stejná situace je i u bio-výrobků. Bohužel také není pravdou, že bio výrobky jsou lepší nebo kvalitnější než ostatní. Často tomu může být právě naopak. Bio produkty zaručují pouze to, že jsou vyrobené za určitých podmínek, nikoliv, že jsou kvalitnější než jiné.

Doporučené použití a dávkování vitamínu C:

Pro sportovce jakékoliv specializace: 1 kapsle půl hodiny před tréninkem. Doporučeno kombinovat s L-Carnitinem, Pyruvátem a případně i kávou (pokud ji pijete - kofein má kladný vliv na vitamín C).

Doporučená denní dávka: 1 kapsle denně (500mg vitamínu c).

Obsah:
1 želatinová kapsle obsahuje čistý vitamín C v množství 500mg,
balení 100 kapslí obsahuje 50.000mg farmaceutického vitamínu C (kyselina L-askorbová).

Složení: kyselina l-askorbová (vitamin c), želatinová kapsle.

Doplněk stravy.
Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Nevhodné při známé alergii na některou z obsažených složek.

Značka: AminoMax. Vyrobeno v ČR. Země původu: Česká republika.

  • OBSAH BALENÍ: 100 kapslí
  • VITAMÍN C: 50.000mg
  • odpovídá 50g čistého vitamínu C

Cena: 119,00 Kč
 
 
 
Sportovní výživa > Vitamín C - antioxidant
související Antioxidanty a imunita: Betakaroten, Lecitin, Glutamin
 
Vitamín C 50000
100 kapslí á 500mg

119 Kč

Skladem: ANO
Odeslání: 24 hodin

koupit zde


POŠTOVNÉ ZDARMA
nad 1499,- Kč

79,- Kč  převodem
119,- Kč   dobírkou
Tribulus terrestris extra silný 90% +
AminoMax sponzoring:
Milan Šádek Milan Šádek - profi kulturista s výrobky aminoMax Sponzoring: profesionální kulturista Milan Šádkek během soutěžních příprav užíval výrobky AminoMax.
Objednávka nad 2000 Kč

ZDARMA Vitamín C
ZDARMA Betakaroten
ZDARMA Poštovné

| Sportovní výživa aminoMax |
Vitamín C - antioxidant | Vitamin C

VITAMÍN C - antioxidant. Vitamin C - imunitní systém.